همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعۀ اطلاعاتی و روز ملی روابط‌عمومی، مراسم اتصال بیش از ۶۰۰ روستا به شبکۀ ملی اطلاعات با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، معاونان و مشاوران وزیر، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه، استانداران، فرمانداران و مدیران محلی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعۀ اطلاعاتی و روز ملی روابط‌عمومی، مراسم اتصال بیش از ۶۰۰ روستا به شبکۀ ملی اطلاعات با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، معاونان و مشاوران وزیر، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه، استانداران، فرمانداران و مدیران محلی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

در این مراسم، سایت تلفن‌همراه روستایی ایرانسل در روستای «نگارمن» در شهرستان شاهرود، به نمایندگی از ۱۳۵ سایت‌ روستایی ایرانسل، توسط وزیر ارتباطات به صورت آنلاین افتتاح شد. با افتتاح این سایت‌ها، دسترسی اهالی ۲۱۲ روستا، شامل ۱۷ هزار خانواده با ۶۰ هزار نفر جمعیت، به اینترنت پرسرعت ایرانسل، برقرار شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشتاز در ورود تکنولوژی‌های جدید ارتباطی به کشور، طی سال‌های اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت ایفا کند.