وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه به نفع هیچ کس نیست و بیش از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

به گزارش درآمد نیوز وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه به نفع هیچ کس نیست و بیش از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

به نقل از رویترز، آنالنا بربوک روز چهارشنبه در جریان گفت‌وگوهایش با مقام‌های اسرائیلی به صراحت موضع کشورش را اینگونه اعلام کرد که نباید اجازه داد خاورمیانه به سمت وضعیتی نامعلوم و غیرقابل پیش‌بینی پیش رود.

وی پیش از ترک سرزمین‌های اشغالی برای شرکت در نشست کشور‌های گروه هفت که به گفته او قرار است درباره تحریم‌های احتمالی علیه ایران بحث کنند، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی همه باید محتاطانه و مسئولانه عمل کنند.

بربوک که از زمان شروع جنگ غزه این هفتمین بار است که به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند، افزود: افزایش تنش‌ها به نفع هیچ کس نیست و بیشتر از همه امنیت اسرائیل به خطر می‌افتد.

مقام‌های غربی از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه از رژیم صهیونیستی خواسته اند از پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها اجتناب کند.

ایران با بهره گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز یکم آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم نمودن و مسئولیت پذیر کردن متجاوز، مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین‌های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آن‌ها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد متعهد است، اما در بکار گیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد.

منبع: ایرنا