مدیر فروش و بازار یابی شرکت پتروشیمی جم گفت: امسال رکوردهای تولید در بخش عملیاتی شامل افزایش تولید و بهبود عملکرد کارخانه را شکستیم.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی  پتروشینی جم؛ آقای سعید شیر دل،‌ مدیر فروش و بازار یابی شرکت پتروشیمی جم در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست با اعلام این مطلب گفت: امسال توانستیم در تولید اتیلن برنامه پیش بینی شده را محقق کرده و نسبت به سال قبل حدود ۵ درصد افزایش تولید داشته باشیم. در بخش پلیمر در دو واحد پایین دستی HD و PE توانستیم به ظرفیت ۱۲۰ درصد ظرفیت اسمی برسیم و رکورد سال قبل را بهبود دادیم در واحد PE به تولید ۳۶۰ هزار تن و در HD به تولید ۳۴۰ هزار تن در سال رسیدیم.

وی افزود: در بحث فروش در دو گرید CRP100 و گرید تزریقی HD52518توانستیم بیشترین سهم را در بازار داخلی داشته باشیم.

شیردل در باره موضوع صادرات گفت: در موضوع صادرات نسبت به سال قبل عملکرد بهتری داشتیم. در طول ۱۲ ماه سال قبل توانستیم حدود ۳۳۰هزار تن محصول را صادر کنیم. امسال در ۱۰ ماه نخست توانستیم۳۲۰ هزار تن صادرات داشته باشیم.  از لحاظ سودی که کسب کردیم جدای از نرخ تسعیر ارز توانستیم در ۱۰ماه ابتدایی سال به  فروش ۳۳۰ میلیون دلاری در بخش صادرات برسیم و برنامه ما تا پایان سال ۱۰۰میلیون دلار دیگر است. آنچه برای سال ۹۹ برنامه ریزی کرده بودیم ۲۸۰میلیون دلار  سهم صادرات بود که در این مدت توانستیم آن را محقق کرده و هم رکورد سال قبل را بزنیم.

وی تاکید کرد: این در حالی است که در دو ماه ابتدایی سال با توجه به  شیوع کرونا بازار خوبی نداشتیم. خوشبختانه در ماه های بعدی شرایط به گونه ای پیش رفت که  شرایط فروش  به حالت ایده آل بازگشت.