با افزایش موارد ابتلای کرونا، سهام‌های هند ضرر کرد اما سهام علی بابا پس از جریمه افزایش یافت.

 به گزارش درآمد نیوز به نقل از سی ان بی سی، روز دوشنبه سهام های هند با ضرر معامله شد در حالی که سهام های آسیا و اقیانوسیه با افت قیمت روبرو بود. این کاهش در حالی رخ داده که وضعیت Covid-۱۹ در این کشور همچنان شدید است، به گزارش رویترز استان ماهاراشترا با بیشترین مبتلا در حال بررسی تعطیلی است. در همین حال، سهام های چین نیز سقوط کرد: کامپوزیت شانگهای ۰.۸۱ درصد کاهش یافت در حالی که شنژن ۱.۷۲ درصد پایین بود. شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ ۰.۹۸ درصد افت کرد. در ژاپن، نیک کی۲۲۵، ۰.۵۲ درصد افت داشت در حالی که شاخص تاپیکس زیر خط ثابت قرار گرفت. کاسپای کره جنوبی برخلاف این روند ۰.۰۳ درصد بالاتر بود. سهام های استرالیا کاهش یافت، اس اند پی/ای اس اکس۲۰۰، ۰.۴۵ درصد سقوط کرد. ام اس سی آی، گسترده ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۱.۱۹ درصد کاهش یافت.

در این تحولات، سهام های علی بابا در هنگ کنگ ۷.۱۶ درصد افزایش یافت. این تغییرات پس از جریمه نقدی نهادهای نظارتی چین با ۱۸.۲۳ میلیارد یوان (۲.۸ میلیارد دلار) در تحقیقات ضد انحصاری خود، صورت گرفت. سهام ال جی چم کره جنوبی و نوآوری به ترتیب ۰.۹۹ درصد و ۱۴.۹۲ درصد جهش داشتند.

ارزها و نفت

شاخص دلار آمریکا در برابر همتایان خود، پی کاهش در اوایل این ماه در ۹۲.۲۵۱ قرار داشت. ین ژاپن با ۱۰۹.۵۴ در هر دلار معامله شد. دلار استرالیا در پی معاملات پرنوسان هفته گذشته، در قیمت ۰.۷۶۰۸ دلار تغییر یافت.

قیمت نفت در معاملات آسیا اندکی تغییرداشت و معاملات آتی نفت خام برنت با افزایش جزئی به ۶۲.۹۹ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام آمریکا با قیمت ۵۹.۳۷ دلار در هر بشکه کمی بالاتر بود.