دادستان شهرستان مرودشت با همراهی رئیس اداره محیط زیست این شهرستان از مجتمع پتروشیمی شیراز بازدید و در جریان آخرین اقدامات پیشگیرانه کوتاه مدت و اجرای پروژه‌های زیرساختی قرار گرفتند.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شیراز، اسماعیل سیاوش‌پور، دادستان محترم شهرستان مرودشت در جریان این بازدید، به بررسی موضوع تعیین تکلیف پسماندهای کلرید کلسیم و مدیریت کاهش اثرات جانبی آنها بر محیط زیست به ویژه نگرانی از انتقال آن به رودخانه کر پرداختند و در این رابطه با مهندس احمدرضا حیدرنیا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در حاشیه این دیدار عنوان کرد: به منظور اطلاع از چگونگی پیشبرد اقدامات و وظایف محوله به مجموعه پتروشیمی شیراز و همچنین حسب درخواست‌ها و مطالبات ساکنان بومی منطقه مرودشت و حومه این بازدید در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس حیدرنیا مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی شیراز نیز در این دیدار به تشریح اقدامات انجام شده در دو حوزه مالی و فنی مربوط به حل چالش پسماندهای انباشته در مجاورت رودخانه کر پرداخت و گفت: پتروشیمی شیراز در حال حاضر از نوین ترین فناوریهای دانش بنیان برای کاهش اثرات زیست محیطی ناشی از پسماندها و آلایندگی‌های صنعتی به جای مانده از چند دهه فعالیت شرکت با حفظ رعایت صلاح و صرفه ساکنان بومی منطقه و بهبود کارآیی واحدهای شرکت، استفاده می‌کند.

بنابراین گزارش، در این بازدید دادستان مرودشت از مجتمع پتروشیمی شیراز بازدید و مدیر طرح‌ها و رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی شیراز نیز به تشریح اقدامات فنی و کارشناسی در حوزه محیط زیست پرداختند.