نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان صبح امروز با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت, علوم، تحقیقات و فناوری و امور اقتصادودارایی و ۵۰۰ شرکت معدنی‌وصنعتی از جمله شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

درآمد نیوزدر ابتدای این مراسم، فولادگر معاون وزیر صمت سیاستگذاری یکپارچه و انسجام بین‌بخشی، توانمندی مدیریتی، سرمایه‌گذاری، تمرکز بر شرکت‌های رشدیافته دانش‌بنیان، دیپلماسی اقتصادی و روابط بین‌الملل و مهاجرت نخبگان را بررسی کرد.

گهرزمین

وی نهادسازی، آسیب‌شناسی توسعه این بخش، راه‌اندازی دبیرخانه دائمی و تدوین بسته پیشرانه را مورد تاکید قرار داد. 

برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس‌شورای‌اسلامی در نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان نیز در این مراسم گفت: تبدیل اقتصاد به اقتصاد دانش‌بنیان؛ نیازمند حضور جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شبکه بانکی در این مسیر است.

گهرزمین

گفتنی است در این رویداد که با حضور محمد محیاپور مدیرعامل شرکت معدنی‌و‌صنعتی گهرزمین برگزار شد،

تفاهم‌نامه ای با عنوان «تولید نخستین نمونه دامپ تراک ۱۵۰ تنی الکتریکال» میان روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی ریاست جمهوری، عباس علی آبادی وزیر صمت و «محمد محیاپور» مدیرعامل شرکت گهرزمین به امضای طرفین رسید.

شایان ذکر است در این نشست، محمدرضا موثقی‌نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو و مدیران شرکت های گل گهر، چادرملو، ملی‌صنایع‌مس، فولاد خوزستان و فولاد‌مبارکه نیز حضور داشتند.

در نخستین رویداد صنعت دانش‌بنیان که با مشارکت ایمیدرو برگزار شد؛ مواردی در خصوص نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع‌معدنی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد.

همچنین از بسته تشویقی برای شرکت‌های دانش.بنیان در این رویداد رونمایی شد