یزد- درآمد نیوز- طرح توسعه یک واحد تولیدی نخ، روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان اشکذر استان یزد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا این واحد تولیدی با ظرفیت تولید سالانه ۱۶۶ هزارو ۵۰۰ تن انواع نخ در فضایی به مساحت ۳۲ هزار مترمربع زیربنا ساخته شده و سالانه، ۶۰ هزار تن نخ پلی استر، ۳۰ هزار تن تکسچره، ۶۵۰۰ تن دوک مقوایی و ۷۰ هزار تن نخ فیلامنت نیمه آرایش و کاملا آرایش یافته تولید می‌کند.

ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۰۰ نفر از جمله ویژگی های این واحد تولیدی نخ است که با سرمایه گذاری دو هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال که ۱۳۳۰ میلیارد آن سرمایه ریالی و پنج میلیون یورو آن سرمایه ارزی بوده راه‌اندازی شده است.

این واحد در زمینه تولید انواع نخ پلی استر سفید و رنگی با ظرفیت بالا، تابندگی انواع نخ و سیستم تکسچرایزینگ و انواع دوک مقوایی توانسته گام بلندی در تأمین مواد اولیه واحدهای نساجی شامل پارچه مبلی، پرده‌ای، روفرشی و البسه ظریف در سطح استان و کشور بردارد.

صادرات مستقیم به کشورهای ترکیه، عراق، روسیه و ارمنستان از دیگر ویژگی‌های این واحد تولیدی نخ در استان یزد است.

 علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور افتتاح چهار طرح صنعتی و معدنی روز شنبه وارد شهر یزد شد.

افتتاح واحد تولیدی گرانول شهرستان میبد، معدن سرب و روی تاجکوه شهرستان بافق و طرح توسعه سرب و روی مهدی آباد، بازدید از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان و واحد گندله سازی این شرکت، بازدید از سنگ آهن مرکزی ایران – بافق و صنایع جوار معدنی، شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و دیدار با  نماینده ولی فقیه و امام شهر جمعه یزد از دیگر برنامه‌های این سفر است.