شرکت بیمه رازی در یک سال اخیر بیش از ۲۳ میلیارد تومان خسارت در رشته آتش سوزی پرداخت کرده که تنها یک فقره از این خسارت به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان مربوط به انبار یکی از بیمه‌گذاران بوده است.

به گزارش درآمد نیوزبه نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی، یکی از رشته‌های بیمه‌ای که در دل خود چند پوشش مناسب را به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند اما کمتر کسی به فکر خرید آن است بیمه نامه آتش سوزی است.

بیمه آتش سوزی بیمه رازی خطراتی همچون زلزله، آتشفشان، سیل، طغیان آب رودخانه، طوفان و گردباد، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، سقوط بهمن، ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف، شکست شیشه، دفرمه شدن ظروف تحت فشار صنعتی، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی، برخورد جسم خارجی، آشوب، بلوا، اعتصاب، ریزش سقف ناشی از سنگینی برفی، سرقت با شکست حرز، رانش زمین، سقوط هواپیما و خسارت وارد به اموال مورد بیمه ناشی از ریزش چاه را پوشش می‌دهد و این در حالی است که بیمه نامه آتش سوزی بیمه رازی هزینه پاکسازی، ریزش و فروکش دیواره چاه آب و فاضلاب، مسئولیت مالی نای از آتش سوزی و ترکیدگی لوله آب و مسئولیت مالی ناشی از آتش سوزی در قبال همسایگان را نیز پرداخت می‌کند.

پرداخت خسارت ۱۲ میلیاردی از سوی بیمه رازی

حال با این تفاسیر بیمه رازی در سال ۱۴۰۱، در رشته آتش سوزی ۱ هزار و ۱۶۴ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال حق بیمه تولید شده که بررسی‌ها حکایت از رشد ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ دارد.

آمار به دست آمده حکایت از آن دارد که در تعداد بیمه نامه‌های صادره رشته آتش سوزی نیز رشد به ثبت رسیده که با صدور ۵۹ هزار و ۵۰۱ بیمه نامه در این رشته ۱۶ درصد رشد نسبت به سال ۱۴۰۰ برای بیمه آتش سوزی بیمه رازی به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش ۲۳ میلیارد و ۶۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خسارت تا هفته اول اسفندماه از سوی بیمه رازی در رشته آتش سوزی پرداخت شده که تنها در یک فقره بیمه رازی خسارت آتش سوزی انبار یکی از بیمه گذاران خود را به مبلغ بیش از ۱۲ میلیارد تومان پرداخت کرده است که این موضوع نشان از توجه بیمه رازی در جلب رضایت مشتری و پرداخت خسارت دارد.