اولین ارزیابی مدل «نظام مدیریت عملکرد و توسعه قابلیت‌های کلیدی شرکت‌های تابعه گروه صنایع خلیج فارس (PCSR)» در شرکت پتروشیمی اروند برگزار شد.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در جلسه اختتامیه ارزیابی، دکتر کریمی مدیر عامل پتروشیمی اروند، با تشریح نقشه راه و استراتژی شرکت؛ توسعه سبد محصول، نگاه ویژه به ساخت داخل و شرکت‌های دانش بنیان، بهینه سازی مصرف انرژی، صیانت از محیط زیست، حرکت به سمت صنعت سبز استفاده از مدیران نسل ۴ و ۵ و جوانگرایی را از اهداف اصلی ترسیم شده برشمرد و بر مدنظر قرار دادن پیشنهادات ارزیابان در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

در این مراسم؛ مهندس اسفندیاری مدیر ساختار و توسعه سازمانی گروه نیز با اشاره به روند رو به رشد شرکت در افزایش تولید و سودآوری، تحولات و پیشرفت‌های سالهای اخیر شرکت پتروشیمی اروند را چمشگیر و قابل توجه عنوان کرد و آینده این شرکت را بسیار روشن دانست.

در بخش دیگر آئین اختتامیه ارزیابی که در مجتمع پتروشیمی اروند برگزار شد، رییس اداره عملکرد و توسعه سازمانی گروه، ضمن قرائت گزارش ارزیابی، روند سودآوری از سال ۹۴ تا کنون را منحصر به فرد تعریف کرد و یکپارچگی سامانه‌های بازرگانی، مالی و ارتباط آن با CMMS و مد نظر قرار دادن تحولات بیرونی در فرآیند کسب و کار شرکت را از نقاط قوت پتروشیمی اروند دانست و در ادامه مواردی را به عنوان نقاط قابل بهبود ارائه کرد.

گفتنی است؛ مدل PCSR از الزامات خاص گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حوزه مدیریت عملکرد و توسعه قابلیت‌های شرکت‌های تابعه گروه و شامل ۷ معیار و ۴۹ زیر معیار بوده و هدف آن تبدیل سرمایه مشهود و نامشهود سازمان به مزیت رقابتی است.

این ارزیابی با محوریت «مدیریت ساختار و توسعه سازمانی گروه» و با حضور ۱۲ ارزیاب درحوزه های مختلف شامل مدیریت استراتژیک و راهبردی و فرآیندهای سازمانی، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دارایی فیزیکی، زنجیره تأمین و تولید پایدار، فناوری اطلاعات، پژوهش وفناوری و مسولیت های اجتماعی برگزار شد.
در طی ۳ روز ارزیابی، با نگاه ویژه به فرایندگرایی سازمانی، نقاط قوت و توانمندی‌های شرکت پتروشیمی اروند برای ارزیابان تشریح و جلسه اختتامیه در روز ۱۰ اسفند برگزارشد.