وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران شهرستان منوجان با اشاره به ظرفیتهای کم نظیر طبیعی و انسانی این منطقه گفت: توسعه متوازن کشور تنها با استفاده از ظرفیت شرکتهای برتر امکان پذیر است.

گفت: ایران فشار های زیادی را طی سالهای گذشته تحمل کرد اما در همین مدت موفق شدیم صادرات ۳۸ میلیارد دلاری و رشد صنعتی ٨درصدی را تجربه کرده و توانایی های بخش خصوصی قدرتمند کشور را به تصویر بکشیم.

وی به رشد بیش از ۵٠ درصدی ٢٧ قلم کالای صنعتی در سال جاری اشاره کرد و افزود: تحول بزرگ معدنی کشور با طرح آزادسازی معادن حبس شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در همین شرایط سخت بوده است.

ضرورت تقویت قدرت ملی با مشارکت حداکثری در انتخابات

وزیر صنعت، معدن و تجارت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را متضمن تقویت قدرت ملی کشور دانست و تصریح کرد:رای هر ایرانی در انتخابات آتی موجب تقویت قدرت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و همینطور حرکت رو به توسعه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی خواهد بود.

وی همچنین با تأکید بر ظرفیتهای کم نظیر شهرستانهای منوجان و قلعه گنج، حضور شرکتهای بزرگ معدنی در این منطقه را موجب ارتقای شاخص های توسعه این شهرستانها دانست و افزود:
ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکتهای معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.
رزم حسینی در پایان با یادآوری طرح های معین اقتصادی در استان کرمان که تحولات بزرگی را در نقاط مختلف این استان بویژه در شهرستانهای قلعه گنج و منوجان رقم زد، خاطر نشان کرد:

شرکت های برتر نقش توسعه گرایی پیرامونی خود را در قالب طرح معین اقتصادی در استان کرمان به خوبی انجام داده اند و باور ما این است که توانمندسازی مردم بویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار جز با نقش آفرینی شرکت های صنعتی و معدنی برتر کشور آن هم از طریق آموزش، راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی و هدایت سرمایه های منطقه ای به سمت رشد و پیشرفت همه جانبه، امکان پذیر نیست.

گفتنی است وزیر صمت با همراهی جمعی از معاونین و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان، نماینده مردم پنج گنج و تعدادی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی، برنامه های بازدید، بهره برداری و دیدار با فعالان اقتصادی، صنعت گران و معدن کاران در روز نخست سفر خود به کرمان را در شهرستانهای جنوب این استان دنبال می کند.