در مقایسه با هفته گذشته به حجم معامله پلی پروپیلن در گرید های مختلف ۶۰ تن اضافه شد و تقاضای آن‌ها نیز ۴۸۰ تن افزایش یافت.

در مقایسه با هفته گذشته به حجم معامله پلی پروپیلن در گرید های مختلف ۶۰ تن اضافه شد و تقاضای آن‌ها نیز ۴۸۰ تن افزایش یافت.

به گزارش درآمد نیوز و به نقل از گروه کالایی بورس نیوز، شرکت پتروشیمی شازند در هفته سپری شده ۱,۷۸۰ تن از انواع «پلی پروپیلن» در گرید‌های مختلف را در بورس کالا وارد رینگ معاملات کرد و به عرضه رساند که با تقاضای ۳,۰۲۰ تنی همراه بود و حجم معامله این محصول ۱,۳۶۰ تن گزارش شد، نرخ فروش میانگین انواع پلی‌پروپیلن ۳۷۳,۹۰۶ هزار ریال در هر تن معامله شد.

ارزش معاملات این محصولات تا پایان هفته به مبلغی بالغ‌بر ۵۱ میلیارد ۸۱۹ میلیون تومان رسید، همچنین قابل‌ذکر است که نرخ میانگین فروش انواع «پلی پروپیلن» در گرید‌های مختلف نسبت به آخرین هفته‌ای که مورد معامله قرارگرفته ۰,۶۶ درصد افزایش نرخ را به دنبال داشت.

در مقایسه با هفته گذشته حجم معامله این محصولات ۶۰ تن اضافه شد و تقاضای آن‌ها نیز ۴۸۰ تن افزایش یافت.

محصول تری اتانول آمین در هفته منتهی به ۲۴ دی ماه تنها ۱۵۴ تن مورد عرضه قرار گرفت که برای این مقدار عرضه ۳۳ تن مشتری پیدا شد و درآمدزایی این محصول برای شاراک ۷۶۵ میلیون تومان بود.

در بورس کالا محصول «پلی اتیلن سنگین لوله مشکی B ۱۰۰ CRP» نیز مورد معامله قرار گرفت که ۱,۲۶۰ تن از این محصول به عرضه گذاشته شد و تماماً به فروش رسید و ارزش معامله این محصول طی هفته گذشته برابر با ۳۷ میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان گزارش شده است.

محصول دیگری که توسط پتروشیمی شازند در بورس کالا به فروش رسید مربوط «پلی اتیلن سبک خطی AA ۰۲۰۹» بود که ۱,۲۰۰ تن از این محصول به عرضه گذاشته شد و حجم معامله آن نیز ۱,۲۴۰ تن اعلام شد که ۱,۱۴۰ تن به صورت نقدی و ۱۰۰ تن دیگر به صورت مچینگ به فروش رسید.