جلسه بررسی مشکلات و پروژه‌های شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با حضور اعضای هیئت‌مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و اعضای هیئت‌مدیره شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در تاریخ ۹ مهر ۱۴۰۲ در دفتر تهران برگزار شد.

به گزارش درآمد نیوز  به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت ،؛ در این جلسه مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران یک نیاز مهم است، گفت: تعریف و اجرای طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری، هدفی بود که دنبال کرده ایم و حرکت شرکت به سوی تکمیل زنجیره ارزش فولاد به صورت جدی خوشبختانه آغاز شده است.

حمیدیان با بیان اینکه افتتاح ۲ نیروگاه ۲۵ مگاواتی و پست برق نخلستان و آفتاب در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران به منظور تامین نیاز برق شرکت به صورت مستقل و عدم نیاز به برق سراسری انجام گرفته است، گفت: تکمیل زنجیره ارزش فولاد در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران به عنوان یک هدف مهم و اصلی در حال اجراست که در همین راستا روند احداث کارخانه آهن اسفنجی آغاز شده و انشاالله در ماه های پیش رو سرعت آن بیشتر خواهد شد. همچنین مدیران عامل چند بانک دولتی به منظور تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بازدید کرده‌اند و تفاهم نامه هایی در همین راستا امضا شده است.

در ادامه این جلسه کامبیز معتمد وزیری، رئیس هیئت‌مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد با تشکر از عملکرد مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در اجرای طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری شرکت،گفت: حمایت همه‌جانبه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد از اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران تا اتمام و بهره‌برداری کامل از طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری ادامه خواهد داشت.

همچنین در این جلسه صادق سلیمی‌بنی عضو هیئت‌مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد خواستار تداوم برگزاری جلسات ماهانه به منظور بررسی مشکلات و اطلاع از میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری با حضور اعضای هیئت‌مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران شد.

گفتنی است در این جلسه، گزارشی جامع درباره اجرای طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری و میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه آهن‌اسفنجی در بخش‌های مختلف ارائه شد.