دولت سیزدهم توانسته در کمتر از سه سال شاخص رشد اقتصادی بیش از ۶ درصدی را به ثبت برساند که یک توفیق مهم اقتصادی است.

به گزارش درآمد نیوز دولت سیزدهم توانسته در کمتر از سه سال شاخص رشد اقتصادی بیش از ۶ درصدی را به ثبت برساند که یک توفیق مهم اقتصادی است.

محسن منصوری روز پنجشنبه در نشست با فعالان فرهنگی و اجتماعی استان سمنان اظهار کرد: دولت سیزدهم جدا از مردم نبوده و نیست و با همین رویکرد و شیوه نیز مدیریت میدانی را در متن مردم در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: با برنامه ریزی‌ها و حمایت‌های دولت سیزدهم بیش از ۸ هزار واحد تولیدی راکد در کشور به چرخه تولید بازگشتند که این دستاورد نقش مهمی در اشتغال و رشد اقتصادی کشور دارد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به سیاست‌های پولی و مالی دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم توانسته نرخ رشد نقدینگی را از ۴۲ درصد به ۲۵ درصد کاهش دهد.

منصوری از طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از طرح‌های موفق و مهم دولت مردمی سیزدهم یاد کرد و گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تا کنون فرآیند ساخت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن اجرایی شده که با توجه به روندی موجود این تعداد تا پایان دولت قطعا افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور: رشد اقتصادی در دولت سیزدهم به بیش از ۶ درصد رسید

وی با بیان این‌که پویا کردن صنعت نفت با اتکا به توان مهندسان داخلی و همچنین تقویت روابط دیپلماتیک به رشد و ارتقاء عملکرد صنعت نفت کشور منجر شده است، خاطرنشان کرد: رشد صنعت نفت در دولت سیزدهم به بیش از ۲۰ درصد رسیده که از جمله دستاورد‌های اقتصادی مهم دولت است.

منبع: ایرنا