نماینده مردم شیروان در مجلس از درآمد ۹ میلیارد دلاری از محل صادرات محصولات پتروشیمی از ابتدای سال جاری تا به امروز خبر داد.

نماینده مردم شیروان در مجلس از درآمد ۹ میلیارد دلاری از محل صادرات محصولات پتروشیمی از ابتدای سال جاری تا به امروز خبر داد.

 درآمد نیوز – علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با اشاره به نوسان قیمت دلار در روز‌های اخیر گفت: افزایش قیمت دلار در این روز‌ها دلیل و توجیه اقتصادی ندارد و معلول عوامل سیاسی به ویژه در بحث ناآرامی‌هاست.

وی افزود: دشمن سعی دارد تا از طریق ایجاد ناآرامی و ناامنی در کشور فضای اقتصادی و به ویژه فضای بازار دلار و ارز را ملتهب سازد و با افزایش قیمت دلار و به دنبال آن قیمت کالا‌ها در کشور زمینه نارضایتی مردم را فراهم آورد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما امروز مشکلی در حوزه منابع ارزی نداریم و درآمد‌های ارزی کشور نیز شرایط مساعدی دارد و از نظر اقتصادی شرایط برای ثبات بازار ارز شرایط خوبی است.

جدی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در بحث درآمد‌های حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی ما امروز شاهد افزایش ۳۰ درصدی این درآمد‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی افزود: در سال قبل ۱۲ میلیارد دلار درآمد از محل فروش محصولات پتروشیمی عاید کشور شد، اما امروز و از ابتدای سال تاکنون درآمد‌های این بخش به ۹ میلیارد دلار رسیده که همان‌طور که گفتم افزایش ۳۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می‌دهد.