به گزارش درآمد نیوزبه نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش ۱۰۱ […]

به گزارش درآمد نیوزبه نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش ۱۰۱ درصدی سرمایه بانک ملت از محل سود انباشته موافقت کردند.

رکورد بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بازار سرمایه

این مرحله از افزایش سرمایه در بانک ملت بدون نیاز به آورده نقدی از سوی سهامداران و به میزان ۳۵۷ هزار میلیارد ریال صورت گرفت تا در قالب سهام جایزه به سهامداران این بانک تعلق بگیرد.

بانک ملت ۷۱۰ هزار میلیاردی شد

با این افزایش سرمایه، علاوه بر استفاده از مزایای معافیت های مالیاتی، جایگاه نخست این بانک در بازار سرمایه به عنوان بزرگ ترین بانک بورسی کشور تثبیت شد و سرمایه آن از ۳۵۳ هزار میلیارد ریال به ۷۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید، سهام بانک ملت از ابتدای امسال تا ۴ دی ماه با ۴۵٫۲۲ درصد بازدهی در صدر بازدهی سهام بانک های بورسی است.

در این جلسه، سید کاظم چاوشی نایب رئیس هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک ملت به صورت حضوری و برخط به سوالات سهامداران در مورد عملکرد مالی این بانک پاسخ گفتند.