دور شدن از انجام تراکنش‌های مالی از طریق سیستم‌های پرداخت غربی، از جمله سوئیفت، برای روسیه و شرکای تجاری آن حیاتی است.

به گزارش درآمد نیوز دور شدن از انجام تراکنش‌های مالی از طریق سیستم‌های پرداخت غربی، از جمله سوئیفت، برای روسیه و شرکای تجاری آن حیاتی است.

به نقل از راشاتودی، رئیس دومین بانک بزرگ روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که دور شدن از انجام تراکنش‌های مالی از طریق سیستم‌های پرداخت غربی، از جمله سوئیفت، برای روسیه و شرکای تجاری آن حیاتی است.

آندره کوستین، مدیر عامل بانک وی‌تی‌بی VTB، روز پنجشنبه در کنفرانس “دیتا فیوژن” Data Fusion ۲۰۲۴، خواستار ترویج تسویه حساب‌های مالی دیجیتال در روسیه و کشور‌های متحد شد.

وی تأکید کرد که چنین اقدامی به سلطه دلار در جهان پایان می‌دهد و حاکمیت کامل را در بخش مالی به دست می‌آورد.

این مدیر بانکی گفت: سوئیفت برنامه‌های خود را اعلام کرده است تا پرداخت‌های دیجیتال را به زودی انجام دهد، اما ما باید سوئیفت را در تسویه‌حساب‌های خود حذف کنیم.

وی با تاکید بر کار‌های مهمی که بانک مرکزی روسیه برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهد، افزود: باید کاملاً از آن دور شویم و شرکای خود را نیز در این امر مشارکت دهیم.

به گفته کوستین، بانک وی‌تی‌بی در حال حاضر روی یک پروژه آزمایشی کار می‌کند تا استفاده عمومی از روبل دیجیتال از جمله در پرداخت‌های برون مرزی رایج شود.

وی با اشاره به سیستم‌های مالی روسیه از جمله کارت‌های میر گفت: در زمانی که بسیاری از همکاران ما در بخش تولید (و صنعت) از استفاده از موتور‌های فرانسوی در هواپیما‌های داخلی و یا استفاده از گیربکس آلمانی در خودرو‌ها خوشحال بودند، بانک مرکزی روسیه قاطعانه به دنبال ایجاد یک سیستم مستقل (مالی) بود.