مدیرعامل شرکت فولاد شادگان اعلام کرد: ما در فولاد شادگان طرح‌های بزرگی را برای بهره‌برداری تا سال ۱۴۰۵ برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این طرح‌ها حدود ۴۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری می‌شود که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش درآمد نیوز در بیستمین نمایشگاه بین المللی متالوژی ایران متافو، مهندس کهزادی، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان، در غرفه فولاد خوزستان به خبرنگاران گفت: در واحد فولادسازی با آغاز فرآیند فرست آرک، ما به مرحله مهمی از تولید فولاد نزدیک شده‌ایم. زحمات بسیاری در ۷ الی ۸ ماه گذشته صورت گرفته و حجم کار انجام شده به حدی بالاست که حتی برای متخصصین نیز معتبر و قابل باور به نظر نمی‌رسد.

وی ادامه داد: همه این فرآیندها نتیجه همت و هماهنگی تیم‌های مختلف بوده و برای دست‌یابی به این موفقیت، همه همکاران با تلاش فراوان کار کرده‌اند. هدف ما این است که تا پایان سال جاری، فرآیند راه‌اندازی فولاد شادگان را آغاز کرده و در سال آینده، شمش فولاد تولید شده توسط این واحد به بازار عرضه گردد.

فولاد شادگان با برنامه‌های گسترده به دنبال جذب سرمایه و توسعه طرح‌ها

مدیرعامل شرکت فولاد شادگان اعلام کرد: ما در فولاد شادگان طرح‌های بزرگی را برای بهره‌برداری تا سال ۱۴۰۵ برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این طرح‌ها حدود ۴۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری می‌شود که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی افزود: این طرح‌ها، به جز نیروگاهی، شامل بررسی راهکارهای مختلف برای جذب سرمایه می‌شوند. برای این منظور، یک کارگروه تشکیل داده‌ایم که از روش‌های گوناگونی از جمله فروش اوراق، ورود به بازار سرمایه، مشارکت‌های تجاری و جذب فاینانس خارجی استفاده خواهد کرد.

مدیرعامل فولاد شادگان اظهار کرد: ورود به بازار سرمایه نیز از جمله اولویت‌های ماست و برای این منظور در حال بررسی و ارزیابی اقدامات لازم به‌عمل می‌آوریم.

مهندس کهزادی، مدیرعامل شرکت، در ادامه گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: فاز اول این پروژه با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن بیلت به مراحل پایانی خود رسیده و برنامه‌ریزی شده است که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: در ادامه پروژه، فاز توسعه ما با ظرفیت یک میلیون و دویست هزار تن اسلپ عریض را در نظر گرفته است. در این راستا، بخشی از تجهیزات سالن ذوب نیز به تازگی تهیه شده است.

مهندس کهزادی به جزئیات بیشتر پروژه پرداخت و اعلام کرد: ما در حال حاضر در مناقصه برای خریداری خط ریخته‌گری و سایر تجهیزات جانبی نیز فعالیت داریم.

تمرکز هلدینگ فولاد خوزستان بر صادرات فولاد از طریق واحدهای نوردی در سراسر ایران

در ادامه توضیحات، مدیرعامل هلدینگ فولاد خوزستان اظهارات خود را در خصوص استراتژی‌های صادراتی شرکت به اشتراک گذاشت. وی اعلام کرد: در سراسر ایران، همزمان با بحث شمش و نورد، واحدهای نوردی طویل و تخت در حال فعالیت هستند. به همین دلیل، ما به ویژه به موضوع صادرات توجه خاصی داریم.

مدیرعامل ادامه داد: “در چارچوب این استراتژی، به عنوان بخشی از هلدینگ فولاد خوزستان، تصمیم گرفته شده است که به دلیل نزدیکی شرکت فولاد شادگان به آب‌های آزاد، بخش صادراتی هلدینگ فولاد خوزستان به این واحد واگذار شود. این تدابیر با هدف بهبود عملکرد صادرات و بهره‌وری بیشتر انجام شده است.

او نهایت تاکید کرد تمرکز شرکت بر موضوع صادرات و تسهیل در این حوزه، گام مثبتی برای توسعه صنعت فولاد کشور خواهد بود.