معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرکات کشور در بازدید از پروژه گمرک اختصاصی ۲۶ هکتاری فولاد مبارکه افزود: فولاد مبارکه سهم بزرگی در صادرات و واردات کشور دارد از این‌رو قرار دادن این شرکت‌ در لیست فعالان مجاز یا فعالان برگزیده یکی از اقدامات گمرک در راستای تسهیل گری برای صنعت فولاد کشور است.

به گزارش درآمد نیوز محمد رضوانی‌فر، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرکات کشور در بازدید از پروژه گمرک اختصاصی به مساحت ۲۶ هکتاری شرکت فولاد مبارکه، گفت: فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از عوامل کلیدی در صادرات و واردات کشور، نقش بسزایی در تقویت اقتصاد ملی دارد. بنابراین، درج این شرکت در فهرست فعالان مجاز یا فعالان برگزیده، اقدامی است که به منظور تسهیل گری و پشتیبانی از صنعت فولاد کشور صورت گرفته است.

رضوانی‌فر، اعلام کرد که تاکنون ۴۴ انبار اختصاصی در استان اصفهان تعبیه‌شده است. او بیان کرد که بزرگ‌ترین و پرتراکنش‌ترین انبارها در این استان مربوط به فضای اختصاصی شرکت فولاد مبارکه می‌باشند.

وی در ادامه گفت: ایجاد انبارهای اختصاصی برای شرکت‌های بزرگی همچون فولاد مبارکه، امکان جلوگیری از رسوب و ماندگاری کالا در مبادی بندری و پایانه‌ها را ایجاد می‌کند. او همچنین به اهمیت این پروژه در سرعت بخشیدن به انجام تشریفات گمرکی و برنامه‌ریزی بهتر برای ترخیص کالا اشاره کرده و تصریح کرده که این اقدامات جزء مزایای مهمی است که از آنها در ارتقاء فرآیندهای تجاری و گمرکی بهره‌مند خواهیم شد. او افزود: پس از بهره‌برداری از این انبارهای اختصاصی، هدف ما ایجاد اولین مسیر آبی برای مجموعه‌های بزرگ بورسی مانند فولاد مبارکه است.

محمد رضوانی‌فر، گفت: سرمایه‌گذاری، تجهیزات و زیرساخت که فولاد مبارکه در این حوزه انجام داده به‌تنهایی از بخش بزرگی از گمرکات جمهوری اسلامی بزرگ‌تر است.