با چشم انداز تقاضای سوخت بالای جهانی، قیمت نفت افزایش یافت.

با چشم انداز تقاضای سوخت بالای جهانی، قیمت نفت افزایش یافت.به گزارش درآمد نیوز به نقل از سی ان بی سی، در اوایل مبادلات روز چهارشنبه قیمت نفت، افزایش یافت در حالی که اوپک به پیش‌بینی‌های رشد تقاضای سوخت جهانی پایبند بود و نگرانی‌ها از افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در هفته آینده پس از افزایش غیرمنتظره قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه آگوست را خنثی کرد.

بهای معاملات آتی نفت برنت پس از کاهش ۰.۹ درصدی روز سه شنبه تا ساعت ۴:۴۶ صبح به وقت تهران، با ۳ سنت افزایش به ۹۳.۲۰ دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۰ سنت یا ۰.۱ درصد افزایش به ۸۷.۴۱ دلار در هر بشکه رسید. سازمان کشور‌های صادرکننده نفت روز سه‌شنبه پیش‌بینی‌های خود را برای رشد تقاضای جهانی نفت در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تکرار کرد و به نشانه‌هایی اشاره کرد که اقتصاد‌های بزرگ علی رغم تورم رو به رشد، بهتر از حد انتظار عمل می‌کنند.

اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۲ به میزان ۳.۱ میلیون بشکه در روز و در سال ۲۰۲۳ به میزان ۲.۷ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد و پیش بینی‌های اش نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است. به گفته منابع بازار با استناد به آمار موسسه امریکن پترولیوم در روز چهارشنبه، عرضه ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۹ سپتامبر حدود ۶ میلیون بشکه افزایش یافت.