رییس مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو با اعلام خبر برگزاری نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر در آذرماه سال جاری در شهر شیراز بیان کرد مبادلات کالا و خدمات ایرانی به قطر تسهیل و تسریع می شود.


رییس مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو با اعلام خبر برگزاری نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر در آذرماه سال جاری در شهر شیراز، بیان کرد با برگزاری این کمیسیون مبادلات کالا و خدمات فنی و مهندسی ایرانی به قطر تسهیل و تسریع می شود.

مبادلات کالا و خدمات فنی و مهندسی ایرانی به قطر تسهیل می‌شود


به گزارش درآمد نیوز ،«مجتبی اکبری» دبیر کمیسیون مشترک ایران و قطر گفت: نهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر آذرماه سال جاری به میزبانی شهر شیراز برگزار خواهد شد.
دبیر کمیسیون مشترک ایران و قطر گفت: از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها و اقداماتی که در نهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر به آن پرداخته می‌شود حضور تجار و تولیدکنندگان شاخص دو کشور در این کمیسیون است. وی گفت: همزمان با برگزاری کمیسیون مشترک همایش تجاری، نمایشگاه تخصصی تجار ایران و قطر با برگزاری جلسات بی تو بی برای توسعه روابط تجاری با قطر برگزار می شود.
رییس مرکز امور بین الملل وزارت نیرو ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در دولت سیزدهم و به منظور توسعه روابط ایران و قطر در دستور کار قرار گرفته است، شناسایی کالا، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی با کیفیت داخلی و مورد نیاز قطری‌هاست که این اقدام در بهترین شکل ممکن رقم خورده است و انتظار داریم در جریان کمیسیون مشترک پیش رو شرایط عرضه این کالا و خدمات به قطر تسهیل و تسریع شود.
اکبری با اشاره به اینکه کشور قطر یک بازار فوق العاده برای کالا، تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی ایران است، ادامه داد: با توجه به دانش و استعداد‌های بی‌نظیری که در کشور وجود دارد، ایران می‌تواند بخش قابل توجهی از نیاز‌های فنی و مهندسی و مصرفی کشور قطر را برطرف کند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه قطر می‌تواند به عنوان درگاهی برای ورود ایران به بازار‌های بین‌المللی نقش‌آفرین باشد، گفت: در کمیسیون پیش‌رو تلاش می‌کنیم تا در مورد ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که قطر برای ورود ایران به بازار‌های بین المللی ایجاد می‌کند نیز بحث و تبادل نظر کنیم.
گفتنی است هشتمین اجلاس اقتصادی دو کشور ایران و قطر در ۱۶خرداد ماه سال گذشته با مسوولیت وزیر نیرو از جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنعت و تجارت دولت قطر در شهر دوحه برگزار شده است.

  • نویسنده : محمدرضا آذین