کتاب «مراقبت‌های بلندمدت در اروپا یک رویکرد حقوقی» ترجمه دکتر نسرین حضار مقدم، دکتر اسماء حمزه و دکتر میترا قنبرزاده، در دو جلد توسط انتشارات پژوهشکده بیمه منتشر شد.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشکده بیمه، ترجمه این کتاب که توسط بکر اولریش [۱] و راینهارد هانس یوآخیم [۲] نوشته شده است، در دو جلد و در پانزده فصل شامل «مراقبت بلند مدت در اروپا؛ معرفی»، «ساختار ارائه مزایای حمایتی به افراد وابسته به مراقبت بلند مدت در اتریش»، «ساختار مراقبت بلند مدت در جمهوری چک»، «مزایای مراقبت بلند مدت در نظام حمایت اجتماعی کشور فرانسه»، «مراقبت بلند مدت در آلمان»، «مراقبت بلند مدت در مجارستان»، «مزایا و خدمات مراقبت بلند مدت در ایتالیا»، «مراقبت‌های بلند مدت در هلند»، «مزایا و خدمات مراقبت بلند مدت در نروژ»، «جایگاه حقوقی افراد وابسته به مراقبت بلند مدت در جمهوری لهستان»، «جنبه‌های قانونی مراقبت بلند مدت در اسلوونی»، «حمایت اجتماعی در برابر ریسک وابستگی به مراقبت بلند مدت در اسپانیا»، «مزایا و خدمات مراقبت بلند مدت در سوئد»، «تامین اجتماعی و وابستگی به مراقبت بلند مدت در سوئیس» و«مقایسه» تنظیم و منتشر گردیده است.
کتاب «مراقبت‌های بلندمدت در اروپا یک رویکرد حقوقی»، از جمله کتب تخصصی در حوزه بیمههای مراقبت بلندمدت است که با رویکرد تطبیقی به بررسی این نوع بیمه‌ در کشورهای مختلف پرداخته است.
مراقبت بلندمدت جدیدترین شاخه تأمین اجتماعی است و به معنای حمایت از افرادی است که توانایی انجام فعالیتهای زندگی روزمره را به طور مستقل ندارند. در حال حاضر این موضوع به مسئله مهمی در حوزه حمایت اجتماعی نوین تبدیل شده است. گرچه برای مدت‌های طولانی این موضوع در زمره وظیفه خانواده‌ها و نهادهای اجتماعی در نظر گرفته می‌شد اما در طول دهه‌های گذشته دولت‌های بیشتری شروع به معرفی مزایای اجتماعی این نوع از حمایت نموده‌اند. چراکه اولاً وضعیت بسیاری از افراد به گونه‌ای است که نیاز به کمک حرفه‌ای و تخصصی دارند. ثانیاً افراد کمتری مانند بستگان یا همسایگان وجود دارند که قادر به ارائه مراقبت‌های لازم باشند. ثالثاً، مهمترین عامل در مشارکت دولت، افزایش طول عمر افراد جامعه و در نتیجه افزایش امید به زندگی است که در کشورهای توسعه‌یافته بیشتر از هر زمان در حال افزایش است.
علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب «مراقبت‌های بلندمدت در اروپا یک رویکرد حقوقی» می‌توانند به کتابفروشی پژوهشکده بیمه به نشانی تهران، سعادت‌آباد، میدان شهید حسن تهرانی مقدم (کاج سابق)، سرو غربی، پلاک ۴۳ مراجعه و یا با شماره تلفن ۲۲۰۶۶۰۶۳ داخلی ۶۶۶ تماس حاصل فرمایند.
همچنین خرید اینترنتی این کتاب از طریق تارنمای https://bookstore.irc.ac.ir/ امکان‌پذیر می‌باشد.