شاید شما هم شنیده باشید که برخی از افراد هنگام اجاره ویلا، سراغ میزبان و صاحب ویلاها را می‌گیرند و می‌خواهند بدانند که چگونه فردی است و چه برخوردی با میهمانان خودش دارد. به راستی چرا برخورد میزبان در اجاره ویلا در رامسر مهم است؟ مگر قرار است که میزبان با مسافران ارتباط داشته باشد؟ پاسخ مثبت است.

شاید شما هم شنیده باشید که برخی از افراد هنگام اجاره ویلا، سراغ میزبان و صاحب ویلاها را می‌گیرند و می‌خواهند بدانند که چگونه فردی است و چه برخوردی با میهمانان خودش دارد. به راستی چرا برخورد میزبان در اجاره ویلا در رامسر مهم است؟ مگر قرار است که میزبان با مسافران ارتباط داشته باشد؟ پاسخ مثبت است.

حداقل ارتباط شما با میزبان گرفتن کلید هنگام تحویل ویلا و پس دادن آن هنگام تخلیه ویلا و البته تسویه حساب است. با این همه دلایل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است شما را با هم رودررو کند. با خواندن این مقاله نسبت به اهمیت برخورد میزبان در اجاره ویلاهای رامسر بیشتر بدانید.

روی خوش میزبان، دل خوش میهمان

از قدیم می‌گویند «روی خوش مار را از خانه‌اش بیرون می‌آورد». این روزها این عقیده به طریق علمی ثابت شده که انرژی تا چه اندازه بر زندگی انسان‌ها موثر است و باعث بروز چه رویدادهای مهمی می‌شود. مثالی می‌زنیم: فرض کنید دو نفر دو گلدان گل دارند که شرایط آنها با هم یکی است. یکی از آنها صاحب گلدان‌های پرشاخ و برگی می‌شود و گل‌های دیگری زرد شده و خشک می‌شود. تفاوت آنها در برخورد صاحبان این گلدان‌ها با گل‌هایشان است برای این که حتی گیاهان نیز متوجه برخورد و مراقبت انسان‌ها می‌شوند.

بنابراین چطور می‌شود انتظار داشت که برخورد میزبان روی انرژی خانه و زندگی‌اش تاثیر نگذارد و افرادی که به آن ویلای رامسر می‌آیند، انرژی ویلا را دریافت نکنند؟ در سایت‌های جاباما و جاجیگا با مطالعه نظرات مسافران می‌بینیم برخی از ویلاها که امکانات و ابعاد کوچک‌تری هم دارند، کامنت‌های مثبتی را نسبت به ویلاهایی با شرایط و امکانات بهتر دریافت کرده‌اند زیرا به دلیل روی خوش میزبان، مسافران با دل خوش در آن ویلا اقامت کرده و آنجا را ترک کرده‌اند.

چهره میزبان با لبخند زیباتر است

هر چهره‌ای با لبخند زیباتر است و لبخند روی چهره میزبان ویلاهای رامسر برای میهمانان تعیین کننده است. تصور کنید که پس از چند ساعت رانندگی و احتمالا ماندن در ترافیک جاده‌های شمال به ویژه جاده چالوس که با زیبایی و پیچ‌های خطرناکش، ترکیبی از لذت و نگرانی را در سرنشینان خودرو ایجاد می‌کند به ویلا رسیده‌اید. در آنجا با روی گشاده میزبان و لبخندی که بر چهره دارید، خستگی از تنتان به در می‌رود و احساس آرامش می‌کنید.

بررسی کامنت‌های مسافران در سایت‌هایی همانند هومسا و یا جاباما نشان داده است که میزبانان ویلاهای رامسر که با برخورد خوش از میهمانشان استقبال می‌کنند، به آنها این امکان را می‌دهند که سفری خوش و دلنشین را در ویلایشان تجربه نمایند تا جایی که تصمیم می‎گیرند احساس خوبشان را با دیگران در سایت به اشتراک بگذارند و اقامت در آن ویلا را به دیگران نیز پیشنهاد کنند.

به ویلا برمی‎گردیم

ویلا یک خانه است که دو شرط اصلی برای محبوبیت دارد: یکی امکانات خوب ساختمان و دیگری حال خوب میهمان در آن زمانی که شما حال دلتان در یک ویلا خوش باشد و در آنجا احساس خوبی داشته باشید، باز هم دوست دارید به آن ویلا بازگردید و همان ساختمان را برای سفرهای بعدی‌تان اجاره نمایید. این حال خوب البته ابتدا از کامل بودن تجهیزات و سالم بودن وسایل حاصل می‌شود و در کنار آن برخورد خوش کسی که ویلا را به شما اجاره داده است.

در بسیاری از کامنت‌ها و نظراتی که در سایت‌های اجاره ویلا نوشته شده است، می‌بینیم که مسافران به قدری از برخورد میزبانانشان احساس رضایت کرده‌اند که گفته‌اند بار دیگری که به رامسر سفر کنند همین ویلا را برای اجاره انتخاب می‌کنند زیرا این اقامتگاه را آزموده‌اند و ویلا در آزمایش سربلند بوده است. قطعا برنده این امتحان کسی جز میزبان نیست که هم مسافران را راضی نگاه داشته و هم برای بارهای بعد ویلایش اجاره می‌رود.

ویلایی که هیچ وقت خالی از مسافر نیست

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بنا به توصیه اطرافیانتان، قصد اجاره ویلایی را داشته باشید اما آن ویلا هیچ وقت خالی نباشد و شما برای اجاره آن باید خیلی زود اقدام نمایید. بدون تردید یکی از دلایل این موضوع برخورد میزبان است که با روی گشاده، کاری می‌کند که مسافران به قدری احساس راحتی کنند که از ویلا دل نکنند. علاوه بر این ممکن است افراد بسیاری همانند شما به توصیه دوستان و آشنایانشان برای اجاره همین ویلا اقدام کنند زیرا شنیده‌اند که میزبانان این ویلا بسیار خوش برخورد و مهربان هستند.

بنابراین اگر شما در سایت جاباما یا املاک باشی برای اجاره یک ویلا در رامسر چند بار تلاش کردید و متوجه شدید که این ویلا همیشه پر است و هیچ وقت خالی نمی‌شود، حتما به نظرات مسافران در مورد آن ویلا دقت کنید. بدون تردید یکی از دلایل همیشه پر بودن ویلا، برخورد خوب میزبان است. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اجاره چنین ویلایی پافشاری کنید تا شما نیز تجربه مشابهی را با سایر مسافران داشته باشید.

ویلای رامسر را مثل خانه خودتان بدانید

شمالی‌ها مردمان مهربان و مهمان‌نوازی هستند و برخی از میزبانان ویلاهای رامسر آنقدر خوش برخورد هستند که کاری می‌کنند شما ویلای اجاره‌ای را مانند خانه خودتان بدانید و حد اعلای آرامش و آسایش را در آن تجربه نمایید. حتی برخی از میزبانان برای میهمانانشان غذای محلی درست می‌کنند و آنها را با زندگی واقعی در رامسر رو به رو می‌کنند. برخی از میزبانان برای خدمات اضافی هزینه دریافت نمی‌کنند و لطف و محبت فراوانی به میهمانان خود می‌کنند.

میزبانان ویلاها اگر جای دیدنی خاصی مد نظرشان باشد، حتما به مسافران می‌گویند و کاری می‌کنند که رابطه‌شان چیزی فراتر از صاحب یک ویلا و مسافر باشد و ارتباط عمیقی بینشان شکل می‌گیرد. مسافران گاهی اوقات پس از این که ویلایی در شمال اجاره کردند، با میزبان روابط خانوادگی برقرار کرده و با هم به معاشرت می‌پردازند. مواردی از این دست در میان نظرات و کامنت‌های سایت‌هایی مانند پینورست یا جاباما دیده شده است و این دستاورد سفر، از همه چیز مهم‌تر است.

برخورد خوش و نان حلال

میزبانان ویلاهای رامسر مانند بسیاری از مردم دیگر، اعتقاد دارند که کسب نان حلال از هر چیزی در زندگی‌شان واجب‌تر است، بنابراین در آگهی‌شان در مورد ویلای اجاره‌ای‌شان صادق بوده و اطلاعات نادرستی به مسافران نمی‌دهند. هم‌چنین آنها تلاش می‌کنند ویلایی با امکانات مناسب به میزبانان اجاره دهند و اگر مشکلی در ساختمان وجود داشت، مثلا شیر آبی چکه کرد، حتما پیش از ورود میهمانان آن را برطرف نمایند.

هم‌چنین میزبانان با استقبال مناسب و روی خوش از میهمانانشان، حس خوب مسافرتی دلپذیر را به آنها هدیه می‌دهند و به این ترتیب کاری می‌کنند مبلغ اجاره‌ای که از مسافران می‌گیرند، حلال باشد. اگر کمی دقیق باشید هنگام مطالعه آگهی‌ها در سایت‌های جاباما یا ویلایار، از شیوه نگارش مقررات اقامتگاه توسط میزبان متوجه می‌شوید که با چگونه فردی مواجه هستید و میزبان ویلای اجاره‌ای رامسر چه برخوردی با شما خواهد داشت.