کتاب «انتقال ریسک کشاورزی از بیمه تا بیمه اتکایی تا بازارهای سرمایه» نوشته رومن هوهل در سال ۲۰۱۹ و ترجمه محمود سبزی، آیدین رشیدی و مژده نظرزاده دناک، توسط انتشارات پژوهشکده بیمه منتشر شد.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشکده بیمه، کتاب «انتقال ریسک کشاورزی از بیمه تا بیمه اتکایی تا بازارهای سرمایه» در یازده فصل شامل «مدیریت ریسک و بازارهای کشاورزی»، «مفاهیم بیمه‌ای»، «مفاهیم مدل‌سازی ریسک و مخاطرات کشاورزی»، «شاخص‌ها، نشانگرها و داده‌های کشاورزی»، «بیمه کشاورزی»، « بیمه محصولات کشاورزی»، «بیمه دام»، «بیمه آبزی‌پروری»، «بیمه جنگلداری»، «انتقال ریسک به بازارهای بیمه اتکایی» و «انتقال ریسک به بازارهای سرمایه» تنظیم و در پایان هر فصل فهرستی از کتاب‌ها و گزارش‌های مرتبط برای علاقه‌مندان ارائه گردیده است.

هر فصل همچنین شامل مثال‌ها و نمونه‌های واقعی و ملموس از صنعت برای برجسته کردن کارکرد محصولات اصلی مرتبط با انتقال ریسک می‌باشد که برای تبیین مفاهیم و روش شناسی‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین فعالیت‌های بشری از دیرباز دارای اهمیت راهبردی برای خانواده‌ها جوامع و کشورهای مختلف بوده است. باز تعریف مصادیق بیمه‌های کشاورزی، ریسک‌ها، خطرات موجود در این بخش و نیز شیوه‌های پوشش‌های بیمه‌ای و انتقال ریسک‌های بخش کشاورزی و فعالیت‌های جانبی آن، از مهم‌ترین علل توجه به بخش کشاورزی می‌باشد. تقسیم‌بندی‌های مختلف از زیرمجموعه‌های بیمه‌های کشاورزی در صنعت بیمه ایران و تعریف بیمه‌نامه‌های متفاوت در مدیریت‌های مختلف در شرکت‌های بیمه‌ای فعال در صنعت و سهم ناچیز بیمه‌های کشاورزی در پرتفوی کلی صنعت بیمه لزوم توجه ویژه به این بخش را دو چندان می‌سازد.

کتاب «انتقال ریسک کشاورزی از بیمه تا بیمه اتکایی تا بازارهای سرمایه» برای متخصصان و پژوهشگران فعال در زمینه توسعه کشاورزی، انتقال ریسک و مدیریت ریسک نوشته شده است و قصد دارد تا شکاف دانشی بین بازارهای کشاورزی پیشرفته و در حال توسعه و همچنین بین شاغلان و دانشگاهیان در این صنعت را کاهش دهد. این کتاب مهمترین مفاهیم و روش‌ها از اصول تا محصولات خاص و نیز روش‌های الگو‌سازی را گردآوری نموده و کاربرد آنها را از طریق مطالعات موردی از صنعت نشان می‌دهد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب «انتقال ریسک کشاورزی از بیمه تا بیمه اتکایی تا بازارهای سرمایه» می‌توانند به کتابفروشی پژوهشکده بیمه به نشانی تهران، سعادت‌آباد، میدان شهید حسن تهرانی مقدم (کاج سابق)، سرو غربی، پلاک ۴۳ مراجعه و یا با شماره تلفن ۲۲۰۶۶۰۶۳ داخلی ۶۶۶ تماس حاصل فرمایند.

همچنین خرید اینترنتی این کتاب از طریق تارنمای https://bookstore.irc.ac.ir/ امکان‌پذیر می‌باشد.