به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مراسم چهاردهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، داود منظور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، محمد شیرجیان معاون اقتصادی بانک مرکزی و جمعی از مدیران اقتصادی و مالی بانک ملت […]

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مراسم چهاردهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، داود منظور معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، محمد شیرجیان معاون اقتصادی بانک مرکزی و جمعی از مدیران اقتصادی و مالی بانک ملت و شرکت‌های بزرگ کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، بانک ملت با توجه به شفافیت مالی، حائز امتیاز لازم برای دریافت تندیس زرین، به‏‏‌عنوان بالاترین سطح جایزه شد و سید نقی شمسی معاون مدیرعامل در امور مالی، به نمایندگی از بانک ملت این تندیس را دریافت کرد.

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در این مراسم با اشاره به اهمیت ارتقاء دانش و فهم مالی در جامعه به منظور مدیریت انتظارات، گفت: کاهش رفتارهای مالی هیجانی در بازارهای مختلف نیازمند آگاه سازی آحاد جامعه در این حوزه است.

وی افزایش کیفیت گزارشگری مالی را لازمه تصمیم‌گیری‌های اثربخش تر از سوی حکمرانان دانست و با اشاره به لزوم نهادینه کردن بحث شفافیت مالی، اظهار داشت: باید اقداماتی صورت گیرد تا انگیزه مدیران برای پاسخگویی نسبت به عملکرد ایشان افزایش یابد و بسترهای کاهش فساد در حوزه مالی کشور بیش از پیش فراهم شود.

بر اساس این گزارش، جایزه ملی مدیریت مالی ایران از سال ۱۳۸۹ تاکنون با هدف تعالی مدیریت مالی در سازمان‌های ایرانی برگزار شده و بستر‏‏‌ساز بهبود و ارتقاء سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت‌ها و سازمان‌های شرکت‌کننده است.