قیمت انواع مصنوعات طلا در داخل کشور افزایش یافته است که دلیل این موضوع به بالا رفتن قیمت طلای جهانی باز می‌گردد،

به گزارش درآمد نیوز قیمت انواع مصنوعات طلا در داخل کشور افزایش یافته است که دلیل این موضوع به بالا رفتن قیمت طلای جهانی باز می‌گردد،

علی اصغر سام زاده، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز اظهار کرد: قیمت انواع مصنوعات طلا در داخل کشور افزایش یافته که دلیل این موضوع به بالا رفتن قیمت طلای جهانی باز می‌گردد، چرا که قیمت اونس طلا در ماه‌های اخیر حدود ۲۹ درصد رشد کرده و این روز‌ها شاهد رکورد شکنی در افزایش قیمت اونس جهانی طلا هستیم.

وی افزود: قیمت اونس در ماه‌های گذشته کمتراز دو هزار دلار بود و در ادامه قیمت اونس جهانی تا دو هزار و ۴۳۰ دلار هم رفت و هم اکنون قیمت اونس در کانال دو هزار و ۳۰۰ دلاری ایستاده است.

این کارشناس بازار طلا تصریح کرد: عامل دوم افزایش قیمت طلای داخلی افزایش نرخ ارز در بازار غیر رسمی است که ناشی از مسائل سیاسی و تنش‌های نظامی اخیر رخ داد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز در پایان تاکید کرد: عامل سوم افزایش نرخ ارز هم به تعطیلات صنف طلا فروشان باز می‌گردد، چون بازار طلای تهران در حدود یک ماه تعطیل بود و شنبه ۲۵فروردین بازار طلا فعالیت خود را شروع کرد. در نتیجه این موضوع موجب شد تا تقاضا برای انواع مصنوعات طلا کمی افزایش یابد.

منبع: نود اقتصادی