مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در دومین روز از چهل‌وهشتمین سفر استانی، در استان آذربایجان‌شرقی به‌همراه نماینده مردم مراغه و عجبشیر و فرماندار مراغه، در بازدید از پلی‌کلینیک تأمین‌اجتماعی و نیز شعبه مراغه، ظرفیت‌ها و نیازهای توسعه خدمات تأمین‌اجتماعی در این شهر را بررسی کرد.

به گزارش درآمد نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، در این بازدید میرهاشم موسوی با تأکید بر اهمیت موضوع حفظ و مدیریت حرفه‌ای منابع متعلق به بیمه‌شدگان گفت: مردم ایران و مخاطبان و ذی‌نفعان سازمان تأمین‌اجتماعی، مردمی شریف هستند و ما به‌عنوان امانتدار منابع مردم، شرعاً و قانوناً وظیفه داریم نهایت تلاش خود را برای حفظ، صیانت و مدیریت حرفه‌ای منابع متعلق به ذی‌نفعان تأمین‌اجتماعی به کار گیریم.

براساس این گزارش، وی افزود: به‌عنوان امانتدار مردم نباید اجازه دهیم حتی ریالی از منابع سازمان تأمین‌اجتماعی که در حکم حق‌الناس است جز در مسیر توسعه خدمت به ذی‌نفعان به‌کار گرفته شود یا خدای ناکرده ضایع شود چراکه باید در این دنیا و در دنیای آخرت پاسخگوی عملکرد خود در زمینه مراقبت از حق‌الناس باشیم و اگر منابع در اختیار را درست و حرفه‌ای مدیریت کنیم، می‌توانیم خدماتی مناسب و مطلوب به مردم ارائه دهیم.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در مورد ظرفیت‌های ارائه خدمات به بیمه‌شدگان مراغه نیز گفت: در پلی‌کلینیک مراغه برای توسعه خدمات با مشکل محدودیت فضای فیزیکی مواجهیم و یکی از راه‌های توسعه خدمات در این مرکز درمانی این است که جایی مناسب برای استقرار شعبه تأمین‌اجتماعی مراغه که در حال حاضر به همراه مرکز درمانی این شهر در یک ساختمان واحد استقرار دارند، پیدا کنیم.
وی افزود: در مورد توسعه خدمات درمان، رویکرد ما مشارکت و همکاری با وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی در مورد ایجاد ظرفیت‌های درمان بستری در مناطقی است که حسب سطح بندی خدمات، نیاز به توسعه خدمات در سطح خدمات بستری داریم. در قالب ایجاد مراکز درمانی بستری مشترک با وزارت بهداشت و درمان، می‌توانیم مشکل تأمین نیروی انسانی متخصص درمان را نیز که در حال حاضر یکی از مشکلات بخش درمان تأمین‌اجتماعی است، حل کنیم.
وی همچنین ادامه داد تا زمان ایجاد ظرفیت ارائه خدمات درمان بستری، بیمه‌شدگان شهر مراغه در مراجعه به مراکز درمان بستری دانشگاه علوم پزشکی استان، با فرانشیز صفر و به شکل رایگان خدمات موردنیاز را دریافت می‌کنند.
براساس این گزارش، علی علیزاده نماینده مردم مراغه و عجبشیر نیز در این بازدید، با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی شهر مراغه گفت: شهر مراغه از نظر گستره جغرافیایی و جمعیت، دومین شهر بزرگ استان آذربایجان‌شرقی است اما متناسب با این شرایط، از امکانات و زیرساخت‌های مناسب در برخی بخش‌ها از جمله در بخش درمان برخوردار نیست.
وی همچنین خواستار توسعه ظرفیت‌های درمان تأمین‌اجتماعی در شهر مراغه شد و افزود: در بودجه سال جاری مجوزهای لازم برای ایجاد یک بیمارستان در شهر مراغه از سوی وزارت بهداشت و درمان اخذ شده است که درخواست داریم سازمان تأمین‌اجتماعی نیز متناسب با تعداد بیمه‌شدگان این شهر در ساخت و تجهیز این بیمارستان مشارکت کند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین در دومین روز از سفر استانی به استان آذربایجان‌شرقی به همراه احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌ها و حسن ضابطی مدیرکل امور مجلس و دولت این سازمان و نیز مدیران بیمه و درمان تأمین‌اجتماعی استان، از شعبه تأمین‌اجتماعی آذرشهر بازدید کرد.