شیراز – درآمد نیوز – ۱۸۱ طرح گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنعتی استان فارس از طریق ویدئوکنفرانس با حضورمسوولان وزارت نفت و برخی مدیران فارس روز دوشنبه به بهره برداری رسید و ۸ هزار و ۷۵۶ خانوار شهری و روستایی در این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس روز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح ها گفت : با تلاش صنعتگران شرکت گاز فارس ، طرح بزرگ گازرسانی به  شهر بیرم لارستان ، ۵۵ روستای فارس و ۱۲۵ واحد تولیدی و صنعتی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
غلامعباس حسینی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح ها ۸ هزار و ۷۵۶ خانوار شهری و روستایی فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند ادامه داد : این طرح ها با هدف اجرای محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب فارس اجرا  شد و علاوه بر رشد صنایع ، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی سوخت پاک با دیگر سوخت های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت گاز فارس، این استان با میانگین پوشش ۹۵.۸ درصدی گاز طبیعی در دو بخش شهری و روستایی به عنوان استان سبز کشور شناخته می شود.
وی افزود: همچنین عملیات گازرسانی به هشت شهر رستاق، دوبرجی،فدامی،دهرم، بنارویه،جویم، دهکویه و عمادشهر، ۱۴۹  روستا و ۳۲۵ واحد صنعتی فارس با ۷۰۰  میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا است که با افتتاح این طرح ها ۱۰۰  درصد شهرهای فارس و ۹۶ درصد روستاهای این استان به شبکه گاز متصل می شوند.
حسینی با تاکید بر این که توسعه فارس در مسیر سبز گازرسانی در سال های اخیر شتاب زیادی گرفته است گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۸۰ شهر فارس از گاز طبیعی برخوردار بود که اکنون این تعداد با رشد ۲۸ درصدی به ۱۰۲ شهر افزایش یافته است.
وی با اشاره به گازرسانی به ۶۷۷  روستا تا پیش از سال ۹۲ نیز گفت :  با روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون بیش از  دو هزار و ۱۱۶ روستا از مزایای گاز طبیعی بهره مند شده که بیانگر رشد بیش از دو برابری و نهضت گازرسانی به روستائیان فارس است.
بر اساس آمارهی موجود در هفت سال اخیر ، ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گذاری گاز دراستان فارس  انجام شده و  ۵۹۰ هزار اشترک جدید، ایجاد و ۲۳۱ هزار علمک گاز نصب  شده  است .
هم‌اکنون از یک میلیون و ۵۴۸ هزار مشترک گاز طبیعی در استان فارس  از این نعمت برخوردارند.