دکتر مهرداد بذرپاش در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس، ضمن ابراز رضایت از عملکرد بانک مسکن در طرح نهضت ملی، در خصوص ابلاغ خط اعتباری به بانک مسکن برای تقویت توان تامین مالی این طرح عظیم قول مساعد داد.

درآمد نیوز – دکتر مهرداد بذرپاش در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان فارس، ضمن ابراز رضایت از عملکرد بانک مسکن در طرح نهضت ملی، در خصوص ابلاغ خط اعتباری به بانک مسکن برای تقویت توان تامین مالی این طرح عظیم قول مساعد داد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر رییس جمهوری به استان فارس، از عملکرد بانک مسکن به عنوان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های خدمات رسان تقدیر کرد.

دکتر بذرپاش تصریح کرد: هدف بانک مسکن به عنوان اصلی‌ترین بانک پرداخت‌کننده تسهیلات طرح نهضت ملی، خدمت صادقانه، رسیدگی به مطالبات مردم و تحقق اهداف عالیه دولت در زمینه پرداخت تسهیلات این طرح است. بار عمده پرداخت این تسهیلات در حال حاضر نیز بر دوش بانک مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۵۴۸ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن در استان فارس تامین شده و حدود ۵ هزار و ۱۰۰ هکتار در فرایند تامین است؛ گفت: متراژ زمین طرح نهضت ملی در استان فارس در حدود کل زمین مسکن مهر در کشور و عددی بی‌سابقه است.

وی افزود: امروز در کشور، کار بزرگی در طرح نهضت ملی مسکن توسط دولت مردمی سیزدهم در حال انجام است و اگر نظام بانکی بیشتر همراهی کند، میزان ساخت و ساز مسکن شهری، روستایی و خودمالکی افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

مدیر شعب بانک مسکن فارس در این جلسه گفت: از آغاز طرح تاکنون قرارداد مشارکت احداث ۲۲ هزار و ۸۴۴ واحد منعقد شده است.

احمدعلی جعفری ادامه داد: تسهیلات اعطایی تا پایان شهریورماه سال جاری، معادل ۴۸ هزار میلیارد ریال با ۲۳ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

وی تخصیص خط اعتباری طرح نهضت ملی به بانک مسکن در مقطع کنونی را در تقویت منابع مالی این بانک برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی و پیشبرد این طرح عظیم ضروری دانست.

در سفر اخیر رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به استان فارس، ضمن بازدید از طرح‌های در حال ساخت نهضت ملی مسکن در شهر جدید «صدرا» شیراز، ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن، خود مالکی، بافت فرسوده بازآفرینی شهری و خانه‌های روستایی افتتاح شد.