وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی، «بابک دین پرست» را به عنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب کرد. 

به گزارش درآمد نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر صمت در حکمی، «بابک دین پرست» را به عنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب کرد. در حکم ابلاغی علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت آمده است:
انتظار می‌رود در راستای نامگذاری شعار سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “جهش تولید” و دستور رئیس محترم جمهوری در اجرای وظایف مندرج ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و آئین نامه اجرایی آن با همکاری کلیه حوزه‌های ستادی وزارت متبوع و با بهره مندی از ظرفیت دستگاه‌های عضو و کارگروه‌های متناظر استانی ستاد در سراسر کشور اقدامات زیر صورت پذیرد:
۱_ تلاش در جهت حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی معادن و رفع موانع صادراتی به منظور بهره مندی حداکثری از ظرفیت تولید و اشتغال آنها.
۲_ ارائه پیشنهادهای لازم در راستای اصلاح قوانین مقررات و ضوابط و رویه‌های مانع و مزاحم روند تولید و ایجاد اشتغال.
۳_ ارائه پیشنهاد برنامه سالانه جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی اعم از (سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) و همچنین تکمیل طرح‌های نیمه تمام.
۴_ پیگیری و بررسی لازم برای تعیین تکلیف در صورت امکان احیا و استمرار فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی راکد تملک شده توسط شبکه بانکی، دارای پرونده قضائی، ورشکسته موضوع ماده ۱۴۱ قانون تجارت و در اختیار اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی.
۵_ تعامل با دستگاه قضائی در جهت ارتقا ضمانت اجرای مصوبات ستاد و کارگروه‌های استانی آن و اجتناب از صدور احکام منجر به توقف روند تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی.
۶_ نظارت مستمر بر عملکرد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌های سراسر کشور.
۷_ در اسرع وقت نسبت به راه‌اندازی مرکز شبانه روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری پیرو دستور رئیس محترم جمهوری مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ به شماره ۶۵۳۱۷ اقدام گردد. (رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیئت دولت در تاریخ دوم شهریور ماه ۱۳۹۹ در فرازی از بیانات خود فرمودند من البته قبلاً پیشنهاد کردم که برای شناسایی موانع تولید و برطرف کردن موانع تولید، یک کارگروهی تشکیل بشود از طرف رؤسای سه قوه، چون مربوط به سه قوه است و رؤسای محترم اعلام پذیرش کردند و گفتند که “بله”، این کار خوبی است من نمی دانم تا حالا تشکیل شده یا تشکیل نشده اگر نشده، خیلی خوب است که این کارگروه تشکیل بشود و به صورت شبانه روزی کار بکند و انشاالله بتوانند موانع تولید را برطرف کند چون تولید در بخش اقتصاد از همه چیز مهمتر است).
۸_ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور حداقل هفته‌ای دو مرتبه تشکیل جلسه دهد و در صورت امکان جلسات این ستاد با حضور استانداران برگزار شود.
بدیهی است در راستای تحقق اهداف فوق الذکر دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد، کلیه معاونت‌ها، مراکز و سازمانهای وابسته به این وزارت و دبیرخانه ستاد همکاری و هماهنگی لازم را به جنابعالی خواهند داشت.