پارک های آموزش ترافیک مناطق ۱،۳و۷تهران باحضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و شهردار ان این مناطق به بهره برداری رسید.

پارک های آموزش ترافیک مناطق ۱،۳و۷تهران باحضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و شهردار ان این مناطق به بهره برداری رسید.

به گزارش درآمد نیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت وسازمان حمل ونقل و ترافیک ،سیدمناف هاشمی در حاشیه این افتتاحیه ها گفت: با توجه به نبود پارک آموزش ترافیک در چند منطقه از شهر تهران، اقدامات و برنامه ریزی های لازم با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان جهت احداث این مکان های آموزشی انجام شد.

هاشمی هدف از احداث پارک های آموزش ترافیک در سطح جامعه را توجیه کودکان، خانواده ها و رانندگان نسبت به چگونگی رانندگی، رعایت قوانین و رعایت احتیاط های لازم برای کاهش حوادث ترافیکی بر شمرد و افزود: با توجه به این نکته که سه عامل بزرگ انسان، خودرو و ایمنی های جاده ای و معابر در تصادفات ترافیکی بسیار حائز اهمیت هستند ضروری است که این نکات از طریق مدارس به کودکان آموزش داده شود.

وی با اشاره به آموزش های غیرحضوری و مجازی به علت شرایط کرونایی در جامعه ابراز امیدواری کرد پس از این دوران شرایط آموزش حضوری و تردد کودکان در پارک های آموزش ترافیک مهیا شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: در حال حاضر آموزش ها و تذکرات ترافیکی به دانش آموزان با هماهنگی مدارس و مشارکت مسئولین معاونت حمل و نقل و ترافیک مناطق و پلیس راهور به صورت مجازی ارائه می شود که معتقدم این قبیل اقدامات در کاهش حوادث ترافیکی و رعایت نظم و انضباط شهری بسیار تاثیرگذار است.

هاشمی درپایان تاکید کرد: در این پارک های آموزشی، علائم ترافیک شهری به شکل نمادین و کوچک شده برای استفاده کودکان پیش بینی شده است.

در ادامه این افتتاحیه ها معاون شهردارتهران همچنین دستور افتتاح وبهره برداری از پارک آموزش ترافیک منطقه ۲رانیز بصورت مجازی صادرنمود.