پروژه انتقال آب کندانسه به تصفیه خانه شیمیایی ذوب‌آهن اصفهان با موفقیت انجام گرفت و سالانه از هدر رفت یک و نیم میلیون لیتر آب جلوگیری بعمل آمد،پروژه ای که به صورت کامل با امکانات داخلی به ثمر نشسته است.

به گزارش درآمد نیوز  به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، سید حمید حسینی سرپرست سیستم های حرارتی و برودتی مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت شرکت با اعلام این خبر گفت : با توجه به بحران جدی کمبود آب و خشک سالی در استان اصفهان و همچنین کشور عزیزمان ایران ، بر اساس دستور معاون بهره برداری شرکت شناسایی و حذف موارد اتلاف آب در کارگاه سیستم های حرارتی و برودتی کارخانه مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا برای استفاده از ورود آب کندانسه تولید شده در پست تاسیساتی ساختمان اداری نورد به فاضلاب کارخانه برنامه ریزی شد.
وی افزود: در این راستا با همکاری مدیریت امورفنی و برنامه ریزی تولید نسبت به تهیه طرح لوله کشی از این پست تاسیساتی تا تصفیه خانه شیمیایی قدیم اقدام شد و سپس از طریق مدیریت های سفارشات و انبارها نسبت به تامین متریال مورد نیاز با توجه به موجودی کارخانه و بدون اعمال هزینه های اضافه اقدام گردید.
سرپرست سیستم های حرارتی و برودتی مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت شرکت تصریح کرد : طی جلساتی با مدیریت های نت مکانیک و ماشین آلات در خصوص تامین پیمانکاران و مکانیزم های مورد نیاز هماهنگی های لازم بعمل آمد و نهایتاً با اجرای پروژه فوق روزانه حدود ۴۰۰۰ لیتر آب کندانس که قبلا وارد فاضلاب می شد جمع آوری شد و اکنون وارد سیکل تصفیه خانه شیمیایی می گردد.
حسینی اظهار داشت : این پروژه سالانه از هدر رفت حدود یک و نیم میلیون لیتر آب کندانس با ارزش خلوص بالا جلوگیری می نماید.
وی احجام فعالیت های صورت گرفته در این پروژه را چنین عنوان کرد : اجرای حدود ۲ کیلومتر لوله فولادی دو و نیم اینچ در ارتفاعات مختلف (متوسط حدود ده متر) ‌و برنامه ریزی جهت اجرای ایزولاسیون آن، به منظور امکان انتقال آب کندانس از پست تاسیساتی نورد به تصفیه خانه شیمیایی، ساخت و مونتاژ مخزن مکعبی به حجم ۲۰۰۰ لیتر جهت جمع آوری آب کندانس. (با امکانات داخلی کارگاه سیستم های حرارتی و برودتی) و بررسی ، سفارش ، خرید و مونتاژ یک عدد پمپ هفت و نیم کیلو وات مناسب جهت ارسال آب کندانسه جمع آوری شده با دمای حدود ۹۰ درجه سانتیگراد.
سرپرست سیستم های حرارتی و برودتی مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت شرکت با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب کندانسه از پست تاسیساتی ساختمان اداری نورد به تصفیه خانه شیمیایی قدیم در خردادماه سال جاری و با بهره گیری از امکانات داخلی انجام گرفته است از همکاری مدیریت های امور فنی، نت مکانیک، خرید، سفارشات، ماشین آلات و خودروهای سنگین و همچنین شرکت توسعه صنعت لنجان تشکر و قدردانی نمود.