تفاهم‌نامه بومی‌سازی و توسعه دانش فنی میان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

به گزارش درآمد نیوزبه نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این قرارداد شامگاه دوشنبه (۲۴ بهمن‌ماه) در حاشیه چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش میان دکتر علی‌عسکری، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.
عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: این تفاهم‌نامه مربوط به طیفی از فعالیت‌های پژوهشگاه صنعت نفت به منظور توسعه فناورانه، توسعه مواد شیمیایی و در کل تأمین نیازهای فناورانه هلدینگ خلیج فارس است.
علی‌عسکری در آیین امضای این تفاهم‌نامه به قدمت ۶۰ساله پژوهشگاه صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: امیدواریم این تجربه با روحیه جوانی و انقلابی و تهاجمی در علم آمیخته شود. از آنجا که هلدینگ خلیج فارس به سمت توسعه صنایع پایین دستی در حال حرکت است که مشخصه آن تنوع دانش است بنابراین نیاز به لایسنس و دانش فنی داریم.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پژوهشگاه صنعت نفت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

گفتنی است، استفاده از ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه صنعت نفت با تمرکز بر انتقال بومی‌سازی تدوین و توسعه دانش‌های فنی مورد نیاز هلدینگ با هدف تکمیل زنجیره ارزش، شناسایی نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی، مطالعات بالادستی در میادین نفت گاز با هدف تامین خوراک پایدار، انجام مطالعات مدیریت یکپارچه خوردگی در شرکتهای تابعه هلدینگ، انجام مطالعات مدیریت انرژی تهیه نقشه راه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر بهینه‌سازی انرژی، مطالعات انرژی‌های جایگزین، ارائه راهکار در خصوص تصفیه پساب‌های صنعتی آلودگی‌های خاک و آلودگی های هوا، مطالعات استفاده از هیدروژن مازاد شرکتهای تابعه هلدینگ و‌استفاده از زیر ساخت‌های آزمایشگاهی و ظرفیت‌های علمی پژوهشگاه از مفاد این تفاهم‌نامه است.
چهارمین نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت‌پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش از امروز (دوشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه) به مدت سه روز (چهارشنبه، ۲۶ بهمن‌ماه) در جزیره کیش دایر است.